Najważniejszym elementem targów będzie możliwość bezpłatnego odwiedzenia stoisk i zapoznania się z ofertą uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, firm medycznych, domów opieki, itp. Licznie reprezentowana będzie oferta turystyczna i wypoczynkowa. Nie zabraknie również przedstawicieli zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego czy nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych.

Podczas targów można będzie skorzystać z bezpłatnych badań:
- słuchu (najwięcej punktów)
- wzroku,
- USG,
- badań kardiologicznych i ogólnych
a także uzyskać na miejscu porady specjalistów, m.in. w schorzeniach ruchu czy ortopedycznych.


W otwartej strefie warsztatowej odbywać się będą przez dwa dni wykłady zdrowotne, podróżnicze, kulturalne i sportowe. Swoją ofertę połączoną z prelekcjami i pokazami zaprezentują krakowskie muzea, domy kultury, Centra Aktywności Seniorów. Czekają też na Państwa zajęcia sportowe i relaksacyjne, m.in. z jogi i aromaterapii.

W Strefie Podróżnika znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które można będzie nabyć na stoiskach z dedykacjami autorów. Gościć będziemy Elżbietę i Andrzeja Lisowskich - znanych krakowskich podróżników oraz ciekawe osobowości ze świata turystyki. Całość poprowadzi Elżbieta Tomczyk-Miczka - dziennikarka turystyczna, promotorka kulinarna i podróżniczka, wykładowca turystyki, autorka 12 albumów i przewodników, która jest partnerem merytorycznym części turystycznej Targów Seniora.
Wystawy fotograficzne związane tematycznie z opowieściami obieżyświatów będą wprowadzać w atmosferę podróży bliskich i dalekich.
W promocji turystyki nie może zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na część wystawienniczą wjedzie (dosłownie) promocyjnym camperem z ofertą regionalnych produktów turystycznych. Produkty regionalne znajdziemy również w ofercie turystycznej promowanych podczas targów gmin Małopolski.

Moc atrakcji na uczestników czeka na dużej scenie, gdzie zaplanowane są spotkania z wyjątkowymi gośćmi, m.in. ks. Adamem Bonieckim (fot. po lewej autorstwa Macieja Ziemkiewicza). Odbędzie się występ zespołu Filharmonii Krakowskiej z koncertem muzyki perkusyjnej, koncert Orkiestry Dętej Solvay i pokaz mody dla seniorów. Przewidziane są też dwa występy gwiazd - Haliny Kunickiej oraz Katarzyna Gartner. Z piosenkarkami zaplanowane są również spotkania. Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Na odwiedzających Targi czeka wiele niespodzianek: ofertowane przez wystawców karty rabatowe, zniżki na pobyty w uzdrowiskach i hotelach oraz pula do wygrania kilkudziesięciu wycieczek krajowych i zagranicznych!
Podczas Targów można będzie złożyć wniosek na wydanie Krakowskiej Karty Miejskiej, upoważniającej do zniżek w komunikacji miejskiej czy miejskich jednostkach kulturalnych oraz Karty Seniora. Zapraszamy!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TUTAJ (kliknij)
Ks. Adam Boniecki -fot. Grażyna Makara