Targi Seniora - lista wystawców

LISTA WYSTAWCÓW​

AB Insurance sp. z o. o. - stoisko nr 70

Agencja AB Insurance jest doświadczonym parterem w ubezpieczeniach. Specjalizuje się w programach medycznych i ubezpieczeniach na życie, a także polisach komunikacyjnych i mieszkaniowych.
Podstawą naszej pracy jest nawiązanie relacji z Klientem i poznanie jego oczekiwań. Gwarantujemy, że wybrany pakiet jest nie tylko atrakcyjny cenowo, ale przede wszystkim spełniający podstawowe zadanie czyli ochronę ubezpieczonego i jego rodziny. Szczególne miejsce w ofercie poświęcamy osobom starszym. W celu poznania pełnej oferty dotyczącej ochrony zdrowia i życia Seniorów zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Ul. Romanowicza 5/8A
30-702 Kraków
tel. 570 004 300, 570 004 322, 508 197 406
e-mail: biuro@abinsurance.com.pl
www.abinsurance.com.pl
ACS SŁUCHMED - stoisko nr 44

ACS SŁUCHMED to jedna z pierwszych w Polsce firm, zajmujących się kompleksową obsługą pacjentów niedosłyszących. Ponad 25 letnie doświadczenie, wysoce wykwalifikowany personel, nowoczesny sprzęt diagnostyczny, najwyższej jakości aparaty słuchowe oraz urządzenia wspomagające słyszenie to zaledwie kilka spośród wielu atutów firmy. Posiadamy ponad 400 specjalistycznych salonów akustyki słuchu, 11 własnych centrów medycznych i zatrudniamy ponad 500 wykwalifikowanych protetyków słuchu. Współpracujemy z klinikami otolaryngologicznymi w zakresie implantów ślimakowych i kostnych.

Oddziały Kraków
ul. Lubicz 32
tel. 12 422 06 09
ul. Rusznikarska 17
​tel. 12 634 42 23
www.sluchmed.pl
Activfun - stoisko nr 33
Firma oferuje spływy pontonowo-kajakowe przełomem Dunajca, wczasy odchudzające, wczasy kondycyjno-rekreacyjne „Zdrowy Kręgosłup”, organizuje szkółki snowboardowo - narciarskie (możliwe są także indywidualne kursy z instruktorem).
Oferta specjalna z rabatem dla Seniorów.

ul. Św. Kingi 63, 34-450 Krościenko n/Dunajcem
e-mail: kontakt@activfun.pl
www.activfun.pl
tel. +48 665 223 398
AcuIntegra - stoisko nr 71
Naturalne suplementy diety, oparte na starannie dobranych składnikach. Produkty wspomagają  komórki nerwowe, pamięć, koncentrację, układ nerwowy, układ odpornościowy, utrzymanie właściwego poziomu cukru.
AcuIntegra to amerykańska rodzinna firma o polskich korzeniach. Swoją działalność rozpoczęła 20 lat temu, tworząc sieć klinik zajmujących się medycyną holistyczną. Zdobyte doświadczenie oraz praktyka kliniczna pozwoliła na opracowanie kombinacji ekstraktów ziołowych i stworzenie własnej marki suplementów diety.  

Sklep internetowy www.acuintegra.pl
e-mail: kontakt@acuintegra.pl
tel. +48 884 767 072
Alcon Polska - stoisko nr 60
Alcon
Czy słyszeli Państwo o Kampanii „Lepszy wzrok, lepsze życie”? Prowadzona jest ona w celu zwiększenia świadomości na temat istoty wczesnego diagnozowania zaćmy oraz informacji o soczewkach wewnątrzgałkowych stosowanych podczas operacji usunięcia zaćmy. Odpowiada za nią Alcon Polska – światowy lider w zakresie ochrony i pielęgnacji wzroku. Firma specjalizująca się w tworzeniu nowych rozwiązań, które pomagają ludziom widzieć lepiej, przez co podnoszą jakość ich życia. Ich produkty każdego dnia zmieniają na lepsze życie milionów osób dotkniętych schorzeniami takimi jak zaćma, choroby siatkówki oraz wady wzroku. Zapraszamy serdecznie na stoisko nr 60, aby zapoznać się z ofertą firmy.

adres: Marynarska 15 02-674 Warszawa
www.lepszywzrok.medonet.pl
tel. 22 820 34 50

ART OF TRAINING. Monika Mularska Kucharek - stoisko nr 35

Zapraszamy na stoisko oraz warsztat „Srebrne tabu?! O przyjaźni, miłości, seksualności w wieku dojrzałym” Moniki Mularskiej Kucharek.
Prelegentka jest autorką książek popularno-naukowych oraz licznych artykułów eksperckich. W ostatnim czasie ukazała się jej kolejna książka pt. „Co Dobrego?! Poezjoterapia”. Jest inicjatorką i współredaktorką książek „Jesień Życia? Wiosna Możliwości! Przewodnik po Późnej Dorosłości!”, a także „Srebrne Tabu. Przyjaźń, Miłość, Seks w Wieku Dojrzałam”. Pisarka jest doktorem socjologii, terapeutą, trenerem umiejętności psychospołecznych, wykładowcą akademickim oraz współwłaścicielką firmy szkoleniowo-doradczej ART OF TRAINING. Obecnie pełni funkcję prodziekana na kierunku psychologii w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Od wielu lat realizuje warsztaty dla osób starszych z zakresu rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego, których głównym celem jest poprawa jakości życia. Prowadzi też wykłady dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W latach 2015–2017 pełniła funkcję Redaktora Serii Gerontologia Wydawnictwa Łódzkiego.
 
ul. J. Dąbrowskiego 99/170
93-202 Łódź
tel. 606-687-123
e-mail: monikamularska@tlen.pl; biuro@artoftraining.pl
www.artoftraining.pl
Artro-Med - stoisko nr 25

Kompleksowa opieka nad pacjentem zarówno pod względem opieki rehabilitacyjnej oraz doboru sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Posiadamy kontrakt z NFZ w zakresie realizacji wniosków na zaopatrzenie ortopedyczne i rehabilitacyjne. Prowadzimy wypożyczalnie specjalistycznego sprzętu medycznego ( szyny CPM Artromot, koncentratory tlenu) i opiekuńczego.


ul.Saska 9/5, 30-715 Kraków

www.artro-med.pl
e-mail: artro.med@gmail.com

tel. + 48 606 347 288, 12 358 10 20

AUTOR WIDMO JACEK WALOCH – stoisko nr 43

Autor specjalizuje się w pisaniu na zamówienie autobiografii, biografii, wspomnień, monografii dla osób prywatnych i instytucji. Jacek Waloch jest m.in. biografem słynnego dyrygenta Jerzego Maksymiuka. Szczegóły świadczonych usług pisarskich i dane kontaktowe znajdują się na się na stronie www.autorwidmo.pl. W zakładce „Publikacje” znajdują się linki do stron internetowych prezentujących dorobek firmy „Autor Widmo Jacek Waloch”.

e-mail: jacek.waloch@me.com
tel. +48 601 508 831
A.Z.M. MEDICAL s.c - stoisko nr 47
Firma A.Z.M. Medical s.c. to sieć specjalistycznych sklepów medycznych zlokalizowanych w Krakowie. Oferuje całą gamę produktów ortopedycznych (m.in. ortezy, gorsety) i rehabilitacyjnych (m.in. laski, balkoniki i wózki inwalidzkie), ułatwiających szybki powrót do zdrowia po zabiegu, wypadku czy kontuzji. Indywidualne podejście do pacjenta, doradztwo wykwalifikowanych fizjoterapeutów, pomoc w uzyskaniu refundacji NFZ - to coś co nas wyróżnia!

Ul. Koło Strzelnicy 3
30-219 Kraków
e-mail: fochasklep@azmmedical.pl
tel. 882-572-813 lub 728-422-873
www.azmmedical.pl

Bank Pocztowy S.A. - stoisko nr 56

Bank Pocztowy, należący do Grupy Poczty Polskiej, obecny na rynku od 1990 roku, oferuje proste i bezpieczne produkty finansowe w przyjaznej cenie, poprzez liczącą ponad 4,6 tys. placówek sieć Poczty Polskiej i Banku, a także szybką, bezpieczną i nowoczesną bankowość cyfrową – EnveloBank.

Placówka w Krakowie
ul. Sukiennicza 8, 31-069 Kraków
tel. + 48785 897 947, + 48 519 045 517
www.pocztowy.pl
BAT Sp. z o. o. - stoisko nr 42
BAT jest pierwszym w Polsce importerem suplementów ziołowych, opartych na recepturach tradycyjnej medycyny mongolskiej. Prowadziy konsultacje i poradnictwo opierające się na praktykach TMM,  która traktuje człowieka jako całość.
Oferowane przez spółkę suplementy to preparaty, których receptury nie uległy zmianie przez setki lat. Składniki roślinne odgrywają szczególną rolę w procesach oczyszczania i regeneracji organizmu. Wspierają i normalizują pracę poszczególnych narządów, dlatego dość szybko można uzyskać efekt poprawy samopoczucia i szeroko rozumianego komfortu życia.
 
Ul. Brylowska 35/01  
01-216 Warszawa
tel. 603786077; 603655783
info@bathurtownia.pl
​www.bathurtownia.pl
Be Communications S.C. - stoisko nr 95

Celem ogólnopolskiego Program Badań Przesiewowych w kierunku HCV „Test na HCV- prosty krok do zdrowia” jest zwiększenie wykrywalności wirusa wśród społeczeństwa, a w dłuższej perspektywie, zmniejszenie jego występowania. Szacuje się, że w Polsce jest 165-200 tys. osób zakażonych HCV, ale tylko ok. 30 tys. z nich o tym wie. Podczas często bezobjawowego przebiegu zapalenia wątroby, w organizmie chorego dokonują się wyniszczające zmiany, a chory może być źródłem nowych zakażeń. Jedyną możliwością uniknięcia następstw obecności wirusa HCV w organizmie jest wczesna diagnostyka.

adres: ul. Puławska 257/122, Warszawa
e-mail: biuro@testnahcv.com.pl
tel. 22 404 09 78
Benefit Systems S.A. - stoisko nr 20

Karta MultiSport Senior dla osób powyżej 60 roku życia uprawnia do korzystania z tysięcy obiektów sportowych w całej Polsce, codziennie do godz. 16:00. MultiSport Senior to pierwsza taka inicjatywa w Polsce i motywacja osób starszych do ruchu, a także walka ze stereotypowym myśleniem, że sport jest zarezerwowany tylko dla młodych!
Zamawianie karty odbywa się za pośrednictwem osoby posiadającej aktywną kartą MultiSport lub MultiActive typu Pracownik.
Szczegóły na stronie kartamultisport.pl/senior oraz na stoisku nr 20!


adres: Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa
www.multisportsenior.pl

tel. 22 242 42 42

Biblioteka Kraków - stoiska nr 72-84
Biblioteka Kraków jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Miejska Kraków. Prowadzi działalność statutową za pośrednictwem Biblioteki Głównej oraz 56 filii bibliotecznych zlokalizowanych na terenie miasta.
Zakres działania obejmuje prowadzenie działalności kulturalnej, zaspokajanie potrzeb oświatowych, kulturalnych i informacyjnych społeczeństwa oraz uczestniczenie w upowszechnianiu wiedzy i kultury, a także zapewnienie mieszkańcom Krakowa dostępu do materiałów i usług bibliotecznych.
Wśród czytelników Biblioteki Kraków znajduje się duży odsetek osób starszych. Z myślą o nich została przygotowana zróżnicowana oferta działań kulturalno-edukacyjnych. Seniorzy mogą bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich organizowanych spotkaniach np. Salonu Literackiego Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”, Dyskusyjnych Klubach Książki, warsztatach rękodzieła, kursach komputerowych, prelekcjach i wykładach. Oprócz bogatej tradycyjnej oferty czytelniczej Biblioteka Kraków oferuje również dostęp do audiobooków, książek z dużą czcionką ułatwiającą czytanie oraz codziennej prasy i czasopism. Wiele filii bibliotecznych zostało wyróżnionych certyfikatem Miejsca Przyjaznego Seniorom.

Biuro Podróży AMBIT TOUR - stoisko nr 45
Organizator wczasów samolotowych do Bułgarii - Złote Piaski, Albena. Hotele z aquaparkiem i serwisem plażowym. Specjalne oferty dla Seniorów 55+. Obozy sportowe - tenis, pływanie, piłka nożna. Wyloty do Warny z Katowic, Warszawy i Wrocławia.

Ul. Wileńska 9/113
31-413 Kraków
e-mail: biuro@ambittour.pl
tel. 507 014 042 lub 468 321 104
www.ambittour.pl
Biuro Podróży ARION TOUROPERATOR - stoisko nr 45
Biuro Podróży ARION Touroperator organizuje dla seniorów: wycieczki lotnicze i autokarowe bez nocnych przejazdów oraz wczasy nad Bałtykiem. Kierunki podróży:  Bułgaria, Czarnogóra, Gruzja, Włochy, Grecja, Hiszpania. Respektuje Ogólnopolską Kartę Seniora i płatności w nieoprocentowanych ratach. Posiada 25-letnie doświadczenie i tytuł Lidera Turystyki oraz Rekomendację UTW.
 
Ul. Karmelicka 32
31-128 Kraków
e-mail: arion@arion.pl
tel. 12 632 01 50
www.arion.pl
Biuro Podróży Podróże na Emeryturze - stoisko nr 21

Na rynku funkcjonujemy od 1999 roku. Początkowo jako pośrednik turystyczny, jednak wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich Klientów stworzyliśmy specjalną ofertę wycieczek i wczasów dla Seniorów i do nich kierujemy ofertę „Podróże na Emeryturze”. Są to wyjazdy pod okiem doświadczonych pilotów, wyselekcjonowane hotele, ciekawy program pobytu i atrakcyjne ceny oraz komfortowe warunki podróży bez nocnych przejazdów ze specjalnym pakietem ubezpieczeniowym dla Seniorów. Naszym największym touroperatorem jest Biuro Podróży i Turystyki Almatur, które dzięki dużej ilości biur w całej Polsce jest dostępne dla praktycznie wszystkich naszych Klientów.

adres: 61-815 Poznań, ul. F. Ratajczaka 26/3
www.podrozenaemeryturze.pl
e-mail: biuro@podrozenaemeryturze.pl
tel.: 61 671 34 34


Biuro Podróży Gold Tour sp. z o.o. - stoisko nr 53
Gold Tour
Biuro Podróży Gold Tour powstało w 2003 roku. Jest organizatorem imprez turystycznych adresowanych w szczególności do Seniorów. W tej grupie wiekowej z wczasów zagranicznych biura skorzystało już kilkanaście tysięcy osób! Wybierając się z nami w podróż podejmujecie Państwo najlepszą z możliwych decyzji, lokując w nas nadzieję na bezpieczny i perfekcyjnie zorganizowany wypoczynek. Na 15-lecie naszej firmy udało się nam wypracować najbardziej optymalną i interesującą programowo oraz bezsprzecznie najkorzystniejszą finansowo ofertę. Zespół pracowników Gold Tour to młoda, tryskająca energią grupa osób, dla których turystyka to nie tylko praca, lecz również pasja i sposób na życie. Gorąco zapraszamy!
                                                                                                                             
Ul. Batorego 12 A
48-200 Prudnik
tel. +48 77 436 38 41
e-mail: goldtour@goldtour.eu
www.goldtour.eu
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” - stoiska nr 72-84
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki to miejsce, w którym wielowiekowa historia łączy się ze współczesnością. Wśród wydarzeń kulturalnych dla dzieci i dorosłych nie brakuje koncertów, spektakli, wystaw i spotkań z podróżnikami, literatami, czy hobbystami. Dworek Białoprądnicki prowadzi szeroką działalność artystyczną i oświatową. Ograniczając się do najważniejszych spotkań cyklicznych warto wymienić: Pociąg do podróży, Muzyczne czwartki, Sentymentalny świat, Akademię Mózgu, Rozmównicę, Studio Plastyczne, Piwnicę Literacko-Muzyczną oraz Bajkowe Niedziele dla najmłodszych. W ofercie Dworku znajdują się także: profesjonalne cyfrowe studio nagrań, dwie sale teatralne, trzy galerie sztuki oraz liczne pracownie artystyczne. W stylowych XVI-wiecznych piwnicach mieści się Restauracja.
 
Dworek jest miejscem, które na stałe wrosło w pejzaż kulturalny Krakowa. Piękne położenie samego obiektu wyróżnia go spośród innych instytucji kultury. Ambicją całego zespołu pracowników jest zgromadzenie wokół CK „Dworek Białoprądnicki” ludzi, którzy mają pasje i chcą realizować się w życiu poprzez różne artystyczne formy wypowiedzi.


ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

tel. +48 12 420 49 69
e-mail: sekretariat@dworek.eu
Centrum Kultury Podgórza - stoiska nr 72-84
Centrum Kultury Podgórza (wcześniej Dom Kultury Podgórze), powstało w 1984 r. Obecnie pełni funkcję centrali dla 17 filii. Siedziba główna Centrum (przy ul. Sokolskiej 13) oraz wszystkie podległe jednostki znajdują się w prawobrzeżnej części Krakowa – na terenie historycznej dzielnicy Podgórze.
 
Centrum prowadzi działalność kulturalną, ukierunkowaną w szczególności na: edukację
i wychowanie poprzez sztukę, rozbudzanie zainteresowań sztuką oraz rozwijanie i promowanie talentów w jej różnych dziedzinach. Duże imprezy organizowane przez Centrum Kultury Podgórza na stałe wpisały się już do kalendarza wydarzeń kulturalnych w Krakowie.

​ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków
tel.: +48 12 12 656 36 70
e-mail: info@ckpodgorza.pl
e-mail: sekretariat@ckpodgorza.pl
ckpodgorza.pl
Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita - stoisko nr 68
TriVita
Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki TriVita w Porąbce to miejsce wyróżniające się połączeniem trzech głównych dziedzin działań: Centrum Opieki, Centrum Rehabilitacji i Centrum Medyczne. TriVita oferuje świadczenia osobom potrzebującym opieki w wyniku zdarzeń neurologicznych, wypadków, przewlekłych chorób lub swojego zaawansowanego wieku. Specjalistyczna rehabilitacja, wsparta przez szerokie grono lekarzy specjalistów, daje możliwość optymalnych procesów powrotu do zdrowia naszych mieszkańców.

Os. Nad Sołą 20
32-650 Kęty
tel. 33 432 25 50
recepcja@trivita.pl
www.trivita.pl
DOZ S.A. - stoisko nr 38

DOZ  S.A. jest wiodącym producentem suplementów diety, naturalnych produktów ziołowych oraz naturalnych soków bez dodatku cukru.

adres: al. Jerozolimskie 134, 02-305 Warszawa
www.dozsa.pl
e-mail: pomoc@doz.pl

tel. 22 329 64 01

DR DUDA - stoisko nr  4

Firma Kosmetyczna „Dr Duda” jest producentem kosmetyków uzdrowiskowych, które jako pierwszy wprowadził na polski rynek dr. n. farm. Roman Duda, aptekarz z Buska-Zdroju. Wysoka technologia ich wytwarzania jest wynikiem badań laboratoryjnych ciągle czynnego zawodowo farmaceuty-aptekarza dra Dudy. Jego doświadczenie i innowacyjne możliwości badawcze są gwarancją, że produkty naszej marki zapewnia piękną i zdrową cerę oraz bardzo dobre samopoczucie.

Ul. Szaniec 268
28-100 Busko-Zdrój
tel. +48 41 376 13 29
www.drduda.pl
ELECTRORIDE Sp. z o. o. - stoisko nr 12

ELECTRORIDE to polska marka pojazdów elektrycznych stworzona z pasji i doświadczenia. Wierzymy w odpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy. Chcemy żyć czyściej, prościej i spokojniej. Cenimy ekologię oszczędności. Pojazdy elektryczne ELECTRORIDE są wyjątkową alternatywą dla transportu miejskiego. Montownia pojazdów znajduje się w Polsce, w okolicach Krakowa. Wszystkie nasze pojazdy spełniają normy europejskie, umożliwiające jazdę po drogach publicznych i poza nimi.

ul. Teofila Lenartowicza 19
30-038 Kraków
tel. +48 730 073 073
e-mail: info@electroride.eu

Far Beyond Businnes - stoisko nr 59A

Far Beyond Businnes prowadzi działalność szkoleniową oraz agencję pośrednictwa pracy, pracując m.in. z osobami niepracującymi w wieku 50+. Realizujemy szereg projektów współfinsansowanych ze środków Unii Europejskiej dla tej grupy docelowej na terenie Województwa Małopolskiego, finansując szkolenia, staże i inne instrumenty rynku pracy.

​www.farbb.com
e-mail: office@farbb.com
tel: +48 534 838 833

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie - stoisko nr 55
Filharmonia Krakowska

​Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, która promuje muzykę klasyczną we wszystkich jej odmianach. Zapraszamy na koncerty symfoniczne, oratoryjne, chóralne, kameralna, recital, koncerty dla dzieci i młodzieży. Oferujemy specjalne zniżki dla grup seniorów.

​ul. Zwierzyniecka 1
31-103 Kraków
tel. 12 422 43 12
e-mail: fk@filharmonia.krakow.pl
www.filharmonia.krakow.pl
Florian Travel Sp. z o. o. - stoisko nr 52
Florian Travel działa na krakowskim rynku turystycznym od 2011 roku. Poza polskim oddziałem posiada filie w Europie: na Słowacji, Ukrainie, w Czechach i Bułgarii. Czerpiąc z naszej wiedzy i doświadczenia z sukcesami zachęcamy turystów z Polski do odkrywania Wschodu Europy, a w szczególności pięknej Ukrainy. Kierunek ten nie ma dla nas tajemnic, a połączenie pasji ze znajomością lokalnych realiów gwarantuje turystom bezpieczny i perfekcyjnie przygotowany pobyt. Naszym niewątpliwym atutem jest prężnie działający zespół młodych specjalistów, którzy ponad trzy lata temu zaczęli współpracę z ośrodkami balneologicznymi na Ukrainie. W tym czasie kilka tysięcy kuracjuszy z Polski dzięki naszej  pomocy skorzystało z leczniczych właściwości ukraińskich uzdrowisk. Kontakt z lekarzami i fizjoterapeutami w Truskawcu pozwolił nam stworzyć program turnusów rehabilitacyjnych, które w znacznym stopniu pomagają poprawić kuracjuszom  nie tylko ich stan zdrowia, ale również nastrój. Oprócz turystyki medycznej Florian Travel działa też na polu rekreacji.
Organizujemy kompleksowo przygotowane wyjazdy dla klubów seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Stowarzyszeń i Fundacji.
 
Ul. Karmelicka 32 lok. 3
31-128 Kraków
tel. +48 12 397 49 25
kom. +48 530 177 811
e-mail: turnusyrehabilitacyjne@floriantravel.com
www.floriantravel.com
Fundacja Poland Business Run - stoisko nr 29
Misją Fundacji Poland Business Run jest kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Fundacja upowszechnia wiedzę na temat niepełnosprawności narządów ruchu oraz stara się wpłynąć na zmianę postrzegania osób z wyżej wymienionymi problemami.
Fundacja utworzyła również Centrum Rehabilitacji, aby kompleksowo pomagać osobom w każdym wieku. 

adres: ul. Henryka Siemiradzkiego 17/2, 31-137 Kraków
 Centrum Rehabilitacji
adres: ul. Odrzańska 13, 30-408 Kraków
tel. + 48 609 915 005
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki - stoiska nr 72-84
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki to rzadki skarb, który kryje się przy Plantach w Krakowie. Ten śmiały, brutalistyczny budynek został zaprojektowany przez Krystynę Tołłoczko-Różyską i otwarty w 1965 roku. W Bunkrze Sztuki podczas wystaw czasowych pokazujemy dzieła artystów polskich i zagranicznych. Pozostajemy wierni duchowi miejsca, prezentując sztukę odważną i nowoczesną. Program aktualnych ekspozycji uzupełnia bogata oferta organizowanych w Galerii wydarzeń towarzyszących: wykładów, spotkań i warsztatów. Ponadto, naszym wystawom zawsze towarzyszą oprowadzania. Prowadzimy także działalność wydawniczą: publikujemy książki i katalogi wystaw. Galeria Bunkier Sztuki jest miejscem dostępnym dla wszystkich, w którym sztuka najnowsza może stać się ważnym i atrakcyjnym doświadczeniem.
 Od 21 września w Galerii Bunkier Sztuki można oglądać wystawę Orient, która podejmuje temat tożsamości Europy Środkowo-Wschodniej. Wystawa skupia się na zjawiskach i postawach charakterystycznych dla naszego regionu od końca II wojny światowej, przez okres zimnej wojny, aż do dzisiaj.
 Wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki można oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 11–19. We wtorki wstęp do Galerii jest bezpłatny.

Plac Szczepański 3a, 31-011 Kraków
bunkier.art.pl

GNP Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o. o. - stoisko nr 22
GNP Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o. o. to firma dostarczająca sprzęt z dziedziny otolaryngologii i audiologii. Firma powstała w 2012 roku i posiada wykfalifikowany personel. W swoim portfolio posiada nowoczesne aparaty słuchowe, implanty słuchowe, sprzęt diagnostyczny oraz urządzenia do rehabilitacji. W Polsce współpracuje z najlepszymi klinikami otolaryngologicznymi i punktami protetycznymi.
 
Al. Obrońców Tobruku 1/1
10-092 Olsztyn
tel. +48 89 651 06 80
e-mail: biuro@resound-polska.pl
www.gnp.com.pl
Hotel Bania - stoisko nr 46
Jedyny hotel w Polsce, który leży u stóp największego kompleksu narciarskiego i jest połączony z basenami termalnymi. Hotel Bania to fuzja nowoczesnego komfortu oraz góralskiego ciepła. To miejsce, w którym atrakcje czekają przez okrągły rok. Baseny termalne, kompleks narciarski, udogodnienia dla seniorów, rodzin i bogaty program rozrywek. Wszystko, czego potrzeba, w zasięgu ręki. Hotel Bania to również miejsce przyjazne ekologii.

Ul. Środkowa 181
34-405 Białka Tatrzańska
tel. +48 18 261 25 40
e-mail: bok@termabania.pl
www.termabania.pl
HOTEL WYSOKA I OŚRODEK RAPSODIA - stoisko nr 66
Z inicjatywy właścicieli Hotelu Wysoka i Ośrodka Wypoczynkowego Rapsodia powstała nowa oferta turystyczno-rekreacyjno-zdrowotna, którą kierujemy do różnych środowisk miejskich i wiejskich, lokalnych centrów kultury, ludowych zespołów artystycznych - twórczych, sportowych oraz seniorów. Szczegółowe informacje o ofercie znajdziecie Państwo na stronie www.krynicawiosnajesien.pl. Zapraszamy!

Krynica-Zdrój 33-380
Hotel Wysoka, ul. Polna 2
tel. 502 410 503
www.wysoka.com
Hotel Smile - stoisko nr 18
Hotel Smile to ośrodek położony w malowniczej, uzdrowiskowej miejscowości Szczawnica. Dzięki swojemu położeniu Smile to doskonała baza wypadowa na całą okolicę. Oferuje pokoje 1-,2-,3-osobowe o różnym standardzie. W restauracji serwuje menu kuchni polskiej i europejskiej. Dysponuje bogatą ofertą SPA&Wellness oraz zabiegów rehabilitacyjnych i leczniczych.

Ul. Główna 234
34-460 Szczawnica
e-mail: biuro@hotelsmile.pl
tel. 18 262 10 06
www.hotelsmile.pl
Indywidualne Szkolenia Komputerowe - Tomasz Trybała  - stoisko nr 1
Indywidualne Szkolenia Komputerowe swoją ofertę kierują ku seniorom, którzy chcieliby w przyjemnej, bezstresowej atmosferze wejść w świat nowych technologii.  W dzisiejszych czasach swobodne poruszanie się w sieci internetowej jest rzeczą niezbędną, a zarazem niezwykle ułatwiającą załatwianie codziennych obowiązków.
Uczymy obsługi komputerów osobistych, smartfonów itp, oraz tego jak bezpiecznie i praktycznie korzystać z oferowanych przez nich funkcji.
Zajęcia odbywają się w domu Klienta, w dogodnym dla Niego terminie.

adres: ul. Na Błonie 11a/13, 30-147 Kraków
tel. 579-977-344
e-mail: krakowdlaseniora@gmail.com
Instytut Witaminowy Dermedik - stoisko nr 30

Instytut Witaminowy to miejsce gdzie przywracamy równowagę i harmonię w funkcjonowaniu organizmu
Suplementacja drogą dożylną wszystkich niezbędnych do życia i zachowania zdrowia  witamin oraz pierwiastków .
Przywróć sobie zdrowię, energię  i witalność.
 
KROPLÓWKI WITAMINOWE:
 • Wspomaganie układu krążenia
 • Poprawa samopoczucia
 • Odzyskanie sił witalnych
 • Likwidacja obrzęków limfatycznych
 • Wspomaganie leczenia chorób
 • Wzmocnienie odporności
SKLEROTERAPIA
to powszechna metoda leczenia żylaków. 
Wskazania do skleroterapii:
 • telangiektazje;
 • małe, pojedyncze żylaki (1-3mm), ciężkie nogi;
 • żylaki pozostałe po operacji tzw. „resztkowe” lub wytworzyły się ponownie;
 • krwawiące żylaki;
 • żylaki u osób w podeszłym wieku;
 • żylaki u osób, które nie mogą lub nie chcą być operowane;
 • żylaki niewydolnych żył powierzchownych i przeszywających;
 • żylaki duże

ul. Wybickiego 42/2
31-303 Kraków
www.instytutwitaminowy.pl
e-mail: biuro@instytutwitaminowy.pl
tel. + 48 664 058 900
Koleje Małopolskie sp. z o.o - stoisko nr 92

Koleje Małopolskie to łącznik pokoleń. To miejsce spontanicznych spotkań rodzin, przyjaciół, studentów czy wycieczek szkolnych w bezpiecznej drodze do celu. Stawiamy na rozwój nowoczesnej  kolei, a przede wszystkim na komfort podróżnych uwzględniając potrzeby i możliwości motoryczne pasażerów w każdym wieku. Nasze pociągi to pojazdy niskopodłogowe z dodatkowym stopniem ułatwiającym wsiadanie, wyposażone w windy dla niepełnosprawnych. Również nasze załogi zawsze chętnie służą pomocą. Dla milionów naszych pasażerów staramy się przygotować zawsze jakaś miłą niespodziankę w podróży, jak choćby: występy śpiewaków operowych, tulipany na Dzień Kobiet czy drobne upominki na Mikołajki. Wspieramy także inicjatywy prospołeczne, współpracujemy z organizacjami non-profit oraz instytucjami kultury, na wstęp do których pasażerom z biletami Kolei Małopolskich przysługuje ok. 30% zniżka.
Koleje Małopolskie wychodzą też naprzeciw Seniorom, w okresie wakacji uruchomiono program „Pociąg do aktywności” w ramach którego grupy Seniorów mogły jechać pociągami Kolei Małopolskich do Krynicy Zdroju. Koleje biorą także udział w programie "Karta Seniora".


ul. Racławicka 56/416, 30-017 Kraków
Adres do korespondencji: ul. Wodna 2, 30-556 Kraków
www.malopolskiekoleje.pl

tel. 12 30 71 714

e-mail: km@malopolskiekoleje.com.pl

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej - stoisko nr 6

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej ma ugruntowaną pozycję lidera rynku rozwiązań odpowiadających na wyzwania demograficzne. Jest podmiotem integrującym uczestników branży usług senioralnych, operatorów, inwestorów, ośrodków badań społecznych oraz wspierających te inicjatywy organizacji senioralnych.
KIGS przygotowuje niezbędne rozwiązania systemowe, rekomendacje zmian w prawie oraz wskazuje źródła finansowania zarówno dla inwestorów i usługodawców oraz dla samych seniorów. Jest aktywnym Partnerem debat, w których pojawiają się zagadnienia dedykowane srebrnej gospodarce.
Od 2017 roku jest organizatorem kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”.

ul. Wilanowska 14 lok. 51 (Powiśle)
00-422 Warszawa
https://kigs.org.pl/
 http://seniorznaczyszacunek.pl/

tel.: + 48 786 200 301
e-mail: biuro@kigs.org.pl
Krakowski Teatr Variete - stoiska nr 72-84
Wydarzenia prezentowane w VARIETE z założenia są repertuarem lekkim (musicale, farse muzyczne, koncerty), mającym wywoływać uśmiech na twarzy widza. Na scenie goszczą młodzi, utalentowani artyści oraz ikony polskiego teatru – Anna Polony, Jerzy Trela, Tadeusz Huk, Iwona Bielska.
 
ul.Grzegórzecka 71 , 31-559 Kraków
tel. +48 12 442 78 00
e-mail: info@teatrvariete.pl
http://teatrvariete.pl/
Krakowskie Biuro Festiwalowe - stoiska nr 72-84
Krakowskie Biuro Festiwalowe to miejska instytucja kultury, powołana w związku z uzyskaniem przez Kraków tytułu Europejskiego Miasta Kultury roku 2000, która kontynuuje idee wywiedzione z pięcioletniego programu Kraków 2000, oparte na haśle: Myśl – Duchowość – Twórczość. KBF współtworzy i poszerza pole kultury, zarówno poprzez organizację miejskich festiwali, jak i wsparcie dla wszelkich inicjatyw w tej dziedzinie. Naszym celem jest wzbogacanie i rozwijanie oferty kulturalnej miasta poprzez łączenie potencjału państwowych i samorządowych instytucji kultury z możliwościami organizacji pozarządowych oraz lokalnych i międzynarodowych środowisk artystycznych i akademickich.
Jesteśmy organizatorami miejskich wydarzeń kulturalnych m.in. z obszarów muzyki dawnej i klasycznej: Festiwalu Misteria Paschalia i Festiwalu Opera Rara, a także muzyki współczesnej – Sacrum Profanum; Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, aktualnie najważniejszego na świecie festiwalu z pogranicza muzyki i filmu, oraz literackiego Festiwalu Conrada – największego tego typu wydarzenia w Europie Środkowej – i poetyckiego Festiwalu Miłosza. Biuro organizuje także Wianki – Święto Muzyki, wydarzenie wpisujące się w światowy cykl imprez Fête de la musique, oraz Jarmark Świętojański. KBF jest operatorem Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – pierwszej w Polsce miejskiej strategii promocji czytelnictwa oraz wsparcia dla twórców i lokalnego rynku książki; zarządza także strukturami Regionalnego Funduszu Filmowego, Międzynarodowego Funduszu Filmowego i Krakow Film Commission, wspierającymi realizację krajowych i międzynarodowych produkcji filmowych w Krakowie i Małopolsce. Jako operator Centrum Kongresowego ICE Kraków, zarządca sieci punktów informacji miejskiej InfoKraków oraz wydawca magazynu kulturalnego „Karnet” zbliżamy ze sobą światy kultury, przedsiębiorczości i turystyki, integrując wiedzę o życiu kulturalnym, inicjując kontakty międzybranżowe i przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju turystyki przyjazdowej i biznesowej w Krakowie.


ul. Wygrana 2, 30-311 Kraków
tel. 12 354 25 00
e-mail: poczta@biurofestiwalowe.pl
www.biurofestiwalowe.pl
Krakowskie Forum Kultury - stoiska nr 72-84
Zróżnicowana oferta Krakowskiego Forum Kultury pozwala wszystkim, niezależnie od wieku, płci, zainteresowań czy kondycji, wybrać zajęcia zgodnie z własnymi preferencjami. Niezwykle ważną i  silnie wspierającą działalność #KFK grupą są seniorzy i to z myślą o ich potrzebach przygotowano ofertę kulturalnych aktywności. Zapraszamy na Kurs Rysunku i Malarstwa, Ruchowy Kurs Włoskiego, Spacery Historyczne, a w sezonie 2018/2019 dodatkowo Kurs Obsługi Komputera, Internetu oraz Smartfona i Tabletu.

ul. Mikołajska 2
tel. 12 422 08 14
www.krakowskieforum.pl
KTMD Sp. z o.o. - stoisko nr 50
Al. Kijowska 24/lu6
30-079 Kraków
e-mail: nzoz@kwitnąca.com
tel. 577-705-006 lub 12-693-85-51
www.kwitnaca.org
Małopolska Organizacja Turystyczna - stoiska nr 61-64
Małopolska Organizacja Turystyczna stawia sobie za główny cel kreowanie i promowanie atrakcyjnego wizerunku Krakowa oraz Małopolski na krajowych i zagranicznych rynkach turystycznych. Zajmuje się wspieraniem rozwoju turystyki, integracją środowisk turystycznych poprzez współpracę sektora publicznego z niepublicznym sektorem gospodarki turystycznej i stowarzyszeniami, jak również innymi organizacjami i przedsiębiorcami. Zapraszamy do odwiedzania naszego regionu, który oprócz wielu atrakcji wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, posiada niepowtarzalną atmosferę i stanowi jedną z głównych destynacji turystycznych.

Rynek Kleparski 4/13
31-150 Kraków
tel. 12 421 16 04, fax. 12 421 15 36
e-mail: biuro@mot.krakow.pl
www.mot.krakow.pl
www.visitmalopolska.pl
Małopolski Oddział Wojewódzki NF - stoisko nr 7
ul. Ciemna 6, 31-053 Kraków
Adres do korespondencji
ul. Józefa 21, 31-056 Kraków
 
Punkt Obsługi Ubezpieczonych
ul. Batorego 24, 31-135 Kraków
Godziny pracy
poniedziałek: 8.00 - 17.00
wtorek-czwartek :8.00-16.00
piątek: 8.00 – 15.00
Ważne telefony
800 007 797 -  Bezpłatna infolinia dotycząca kolejek
12 29 88 385 - Infolinia o uprawnieniach dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności
12 29 88 404 - Informacja Leki 75+
12 29 88 449 - Całodobowa automatyczna infolinia
MaMiKo - stoisko nr 10

Polskie wydawnictwo z siedzibą w Nowej Rudzie; założone w roku 2000, należące do Apolonii Maliszewskiej. Wydawnictwo zajmuje się głównie współczesną poezją, a także prozą. Wiele wydanych przez Mamiko książek zostało nagrodzonych w ogólnopolskich konkursach literackich.

Książkę "Listopady" promuje Marianna Łopaciuk.

Marianna Łopaciuk - Urodzona w Majdanie Nowym, młodość spędziła w Siedlcach, kilka lat mieszkała na Mazurach, ale to Kraków zawsze był dla niej najważniejszy. Polonistka - wychowawca - babcia, a przed wszystkim szczęśliwa adoratorka Kuby - czarnego labradora. Radość czerpie ze wspominania intensywnego życia, ciągłego głodu wrażeń oraz angażowania się w wiele aktywności kulturalnych. Czas wolny spędza z psem, który nie odstępuje jej na krok. Zawsze literatura była jej codziennością, ale dopiero na emeryturze znalazła dość czasy, by podjąć się dłuższej formy. "Listopady" to druga jej książka, pierwsza - "Przemijanie" została wydana w zeszłym roku.

„Listopady” pokazują trzeci wiek w całkowicie innym wymiarze. To po prostu etap w życiu, w którym wciąż można żyć na całego, ale już z przyjemną rozwagą i spokojem, być świadomym, ciągle rozwijającym się człowiekiem, nieulegającym łatwym ideologiom i podszeptom. Też skromną postacią, która wie, że „cóż tu powiedzieć, jak wszystkie słowa brzmią jak slogany, frazesy, złodzieje”. Może rzeczywiście nic nie mówić, patrzeć w słońce lub cieszyć się spokojnym rytmem „Listopadów”, które pracują na swoich nieśpiesznych obrotach niczym bocznokołowiec leniwie przecinający szerokie wody.

ul. Piastów 5/1, 57-400 Nowa Ruda
www.mamiko.pl/
e-mail: biuro@mamiko.pl
tel. 502 420 489, +74 872 53 64

Małopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS - stoisko nr 22
Małopolskie Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS należy do sieci placówek medycznych Centrum Słuchu i Mowy „MEDINCUS”, świadczących wysokospecjalistyczne usługi w zakresie otorynolaryngologii, audiologii, foniatrii, rehabilitacji, surdologopedii, psychologii, fizjoterapii, inżynierii biomedycznej. W szczególności są to badania diagnostyczne, leczenie i rehabilitacja zaburzeń słuchu, głosu, mowy i równowagi, zaburzeń oddychania, protezowania słuchu i sprzedaży aparatów słuchowych, diagnostyki pod kątem implantów słuchowych, rehabilitacji słuchu i mowy.
Podczas Targów firma przeprowadzać będzie bezpłatne badania słuchu. Zapraszamy!

Ul. Łużycka 42, lok. 4
30-658 Kraków
tel. +48 12 340 99 99
e-mail: rejestracja.krakow@medincus.pl
www.krakow.medincus.pl
Mrs. Sporty - stoisko nr 93
4 kluby fitness tylko dla kobiet w Krakowie: Ruczaj, Krowodrza, Kurdwanów, Mistrzejowice. 
Koncepcja treningowa zawiera zróżnicowany trening dla kobiet o charakterze siłowo-wytrzymałościowym i jest odpowiednia dla pań w każdym wieku. Nie ma znaczenia czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem czy jesteś doświadczoną sportsmenką - odpowiednio dopasujemy Twój trening do Twoich potrzeb i celów. Posiadamy certyfikat OK Senior.

Mrs.Sporty Kraków-Ruczaj
ul. Z. Miłkowskiego 7/U3, 30-349 Kraków
www.mrssporty.pl/club/krakow-ruczaj/
e-mail: Ruczajklub@gmail.comclub786@club.mrssporty.pl
tel. +48 575 087 878
 
Mrs.Sporty Kraków-Mistrzejowice
os. Bohaterów Września 82, 31-620 Kraków
www.mrssporty.pl/club/krakow-mistrzejowice/
e-mail: club788@club.mrssporty.pl
tel. +48 505 225 637

Mrs.Sporty Kraków-Krowodrza
ul. Krowoderskich Zuchów 12, 31-272 Kraków
www.mrssporty.pl/club/krakow-krowodrza/
e-mail: club750@club.mrssporty.pl
tel. +48 575 997 676

Mrs.Sporty Kraków-Kurdwanów
ul. Porucznika Halszki 28 lokal LU3, 30-611 Kraków
www.mrssporty.pl/club/krakow-kurdwanow/
e-mail: club783@club.mrssporty.pl
tel. +48 579 063 444
Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” - stoisko nr 11
Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie jest instytucją kultury upowszechniającą wiedzę o historii XX wieku, w szczególności skupiającą się na przedstawieniu dziejów II wojny światowej, Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego.
Misją przewodnią Muzeum Armii Krajowej jest prezentacja dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w okresie II wojny światowej. Główną ideą jest przedstawienie historii Polskiego Państwa Podziemnego w szerszym kontekście historycznym, społecznym i politycznym I połowy XX wieku tj. tradycji walk o niepodległość w latach 1914-1918, odbudowania samorządnego państwa w okresie międzywojennym, a także wydarzeń kształtujących polską rzeczywistość po zakończeniu II wojny światowej.
Siedziba Muzeum Armii Krajowej mieści się w zabytkowym budynku, będącym  fragmentem zaplecza logistycznego austro-węgierskiej Twierdzy Kraków. Rozmieszczona na trzech poziomach ekspozycja stała Muzeum pn. „Polskie Państwo Podziemne i jego siły zbrojne” to nowoczesna wystawa multimedialna połączona z prezentacją oryginalnych pamiątek ukazujących walkę i bohaterstwo polskiego społeczeństwa w obliczu wojny. Zwiedzający poruszając się w przestrzeni o wyjątkowej  narracji, wypełnionej obiektami historycznymi, mogą zobaczyć m.in. rekonstrukcje czołgu Vickers, kadłuba brytyjskiego Halifaxa oraz rakiety V-2.
 
Ul. Wita Stwosza 12
31-511 Kraków
tel. 12 41 00 770
e-mail: biuro@muzeum-ak.pl
www.muzeum-ak.pl
Gmina Miejska Kraków - stoiska nr 72-84
Pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków
Muzeum Fotografii w Krakowie - stoiska nr 72-84
Muzeum Fotografii w Krakowie jest jedynym państwowym muzeum w Polsce, poświęconym w całości medium fotograficznemu. Kolekcja Muzeum to przede wszystkim fotografie – artystyczne, reportażowe, atelierowe, amatorskie – oraz sprzęt fotograficzny i kinematograficzny. Muzeum remontuje obecnie swoje siedziby przy ul. Józefitów 16 i Rakowickiej 22, a piękny drewniany budynek zabytkowej Strzelnicy na Woli Justowskiej jest obecnie jedynym obiektem Muzeum dostępnym dla zwiedzających. W budynku prezentowana jest wystawa stała „Portret”, a także wystawy czasowe. W obiekcie tym prowadzona jest także działalność edukacyjna, a do dyspozycji gości pozostaje duży ogród, restauracja oraz księgarnia, w której można nabyć wszystkie publikacje Muzeum.

biura i administracja: pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków
tel. 12 634 59 32, 
Strzelnica - Wola Justowska, ul. Królowej Jadwigi 220, 30-218 Kraków
tel. 12 634 59 32
www.mhf.krakow.pl
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa - stoiska nr 72-84
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (MHK) należy do najstarszych polskich muzeów. Gromadzi obiekty z zakresu kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych do dziś. Jest placówką wielooddziałową. Każdy z oddziałów prezentuje inny fragment dziejów Krakowa. Pod opieką MHK znajdują się m.in. Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Rynek Podziemny, Barbakan i Mury Obronne, Dom pod Krzyżem. Najmłodszym, piętnasty oddziałem MHK Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów. Są to nowoczesne magazyny i pracownie konserwatorskie udostępnione zwiedzającym w grudniu 2017 r.

Rynek Główny 35, 31-011 Kraków
Biuro: ul. Pawia 5, 31-154 Kraków, , wejście nr 5 (od strony ul. Pawiej), II piętro
www.mhk.pl
e-mail: info@mhk.pl

tel. 12 61 92 302, 61 92 331

Muzeum PRL-u - stoiska nr 72-84
Muzeum PRL-u mieści się w zabytkowym budynku kina Światowid na os. Centrum E-1. Obecnie trwają prace nad scenariuszem jego wystawy stałej oraz projektami budowlanymi, dostosowującymi budynek do potrzeb instytucji. W marcu 2019 r. ma ono połączyć się z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa i działać dalej jako Muzeum Nowej Huty. W Muzeum PRL-u można obecnie oglądać – od wtorku (jest darmowy) do niedzieli, w godz. 10-17 - trzy wystawy: „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”, „W jedną stronę. Marzec ‘68” i „Huta stanęła. Strajk w Hucie im. Lenina 26 kwietnia - 5 maja 1988”. Muzeum zaprasza też na wydarzenia edukacyjne, m.in. adresowany do osób pamiętających PRL cykl Podwieczorek w Muzeum.
 
os. Centrum E1, 31-934 Kraków
tel. 12 446 78 21, 12 446 78 22
www.mprl.pl
NASZSENIOR.PL - stoisko nr 17
NaszSenior.pl od 26 lat tworzy nowoczesne rozwiązania analizy danych. Nowy system opiekuńczo-ratunkowy SilverCRS automatycznie powiadamia o sytuacjach nietypowych. Moduł sztucznej inteligencji automatycznie informuje o niebezpieczeństwie, nawet wówczas, kiedy podopieczny jest nieprzytomny.
System również kontroluje i rozlicza precyzyjnie pracę opiekunów.

Ul. Modlińska 190
03-119 Warszawa
tel. 22 510 36 35, 501 87 79 68
www.silvercrs.pl
Nowohuckie Centrum Kultury - stoiska nr 72-84
Nowohuckie Centrum Kultury, obecne na kulturalnej mapie Krakowa od 1983 roku, swoją ofertę programową kieruje do mieszkańców Krakowa – od przedszkolaków po seniorów. Jednocześnie – realizując swoją misję – stawiamy sobie za cel przygotowanie i angażowanie społeczeństwa do aktywnego odbioru kultury, w szerokim tego pojęcia znaczeniu, oraz współtworzenia jej wartości.
Podstawową działalnością Centrum jest organizacja zajęć i warsztatów oraz prowadzenie zespołów artystycznych. NCK prowadzi również bogatą działalność wystawienniczą. W październiku 2016 roku Centrum otworzyło pierwszą stałą galerię, w której prezentowanych jest 50 obrazów Zdzisława Beksińskiego. 
 
al. Jana Pawła II 232, 12 644 02 66
OneDayClinic - stoisko nr 40
OneDayClinic
Klinika OneDayClinic w Ostrawie powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku związane z pomocą przy leczeniu polskich pacjentów na terenie Unii Europejskiej. Jest to nowoczesny polski ośrodek nastawionym na pomoc krajowemu pacjentowi, który jednak w Polsce musiałby latami czekać na zabieg usunięcia zaćmy. Naszym pacjentom proponujemy sfinansowanie zabiegu usunięcia zaćmy w ramach tradycyjnej soczewki - takiej jakie proponują polskie szpitale. Podchodzimy do każdego pacjenta indywidualnie i proponujemy najlepsze rozwiązania dopasowane do jego potrzeb. Zapewniamy kompleksową organizację wyjazdów do kliniki a także gwarantujemy zakwaterowanie ze śniadaniem. Zajmujemy się również wszelkimi formalnościami związanymi z refundacją.

Ul. Irysowa 4
Bielany Wrocławskie
55-040 Kobierzyce
Infolinia: 71 712 23 32
www.onedayclinic.pl
Optegra - stoisko nr 36

Optegra to międzynarodowa sieć klinik chirurgii okulistycznej działająca od 20 lat w Europie i na świecie. Nasze placówki to: 9 klinik Optegra w Polsce, 5 klinik Lexum w Czechach i 7 klinik Optegra w Wielkiej Brytanii.
Renomę marki zbudowały przede wszystkim wyniki leczenia, indywidualne podejście do Pacjentów oraz zapewnienie pełnego zakresu usług okulistycznych.
W klinikach Optegra realizujemy nawet najbardziej skomplikowane procedury medyczne, w tym zabiegi usunięcia zaćmy, korekcji wzroku, witrektomii, zeza czy leczenie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD).
Optegra zapewnia swoim pacjentom możliwość skorzystania z najbezpieczniejszych metod leczenia wykonywanych przed doświadczony zespół lekarzy.
 
W Polsce w klinikach Optegra przeprowadzanych jest rocznie ponad 3 000 operacji usunięcia zaćmy. Dodatkowo pacjentom z Polski proponujemy poddanie się zabiegom leczenia zaćmy na NFZ w Czechach, w ramach dyrektywy transgranicznej.

ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r nr 18, 60-322 Warszawa
www.optegra.com.pl
Infolinia: 222 426 260
ORIGIN Polska - stoisko nr 32

ORIGIN Polska oferuje programy opieki, terapii i rehabilitacji ORIGIN MemoryCare, ORIGIN NeuroCare, ORIGIN OrtoCare osobom z zaburzeniami pamięci, schorzeniami neurologicznymi lub ortopedycznymi, w systemie dziennym i stacjonarnym. Zapewniamy kanadyjski standard usług. Najnowocześniejsze metody, innowacyjne, robotyczne urządzenia i indywidualne podejście do pacjenta umożliwiają poprawę sprawności utraconej w wyniku procesu starzenia, choroby neurologicznej lub urazu. Otwarcie pierwszego, modelowego Centrum ORIGIN Otwock jesienią 2018 r.

ul. Hajoty 47, 01-821 Warszawa
CENTRUM ORIGIN OTWOCK
ul. Bernardyńska 13-15, 05-400 Otwock
www.originpolska.com
tel. + 48 797 606 112
e-mail: info@originpolska.com
ORTOMED Plus - stoisko nr 49
Firma ORTOMED PLUS ma swoją siedzibę w Krakowie przy ul. Fieldorfa – Nila 10, tuż obok Szpitala im. Jana Pawła II. Zajmujemy się zaopatrywaniem pacjentów w przedmioty ortopedyczne w ramach umowy z NFZ, zarówno w przedmioty produkowane seryjnie jak i wykonywane w naszej pracowni na indywidualne zamówienia.
Doświadczona kadra fizjoterapeutów oraz techników ortopedów jest w stanie sprostać wymaganiom każdego pacjenta. Szczególną uwagę przykładamy do przedmiotów wykonywanych na indywidualne zamówienia takich jak gorsety do leczenia skolioz, protezy i ortezy kończyn dolnych i górnych.
Wykonujemy również badania pedobarograficzne – komputerowe badanie stóp pokazujące rozmieszczenie nacisków na podeszwowej stronie stopy. Jest ono pomocne w diagnozowaniu i leczeniu płaskostopia, halluksów, metatarsalgii oraz stopy cukrzycowej.
Wykonujemy obuwie oraz wkładki ortopedyczne na indywidualne zamówienia.
Posiadamy również w naszej ofercie szeroki asortyment obuwia na tzw. stopy wrażliwe oraz obuwia profilaktycznego dla dzieci.
Pomagamy pacjentom a w szczególności seniorom skompletować oraz dobrać sprzęt rehabilitacyjny odpowiedni dla ich stanu zdrowia. Służymy również radą w jaki sposób można załatwić dofinansowanie oraz jak wypełnić dokumenty.

adres: ul. Fieldorfa-Nila 10/2u, 31-209 Kraków
tel. 12 622 72 24
http://ortomedplus.pl/
Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sp. z o.o. w Krakowie - stoisko nr 51
Ośrodki Chirurgii Oka Prof. Zbigniewa Zagórskiego działają od 1998 roku. Pierwszy powstał w Nałęczowie, a następnie zostały otwarte placówki w Rzeszowie i Krakowie. We wszystkich Ośrodkach można w komfortowych warunkach skorzystać z wysokospecjalistycznych badań diagnostycznych, konsultacji lekarskich, leczenia ambulatoryjnego oraz operacyjnego w ramach chirurgii jednego dnia. Placówki dysponują nowoczesnymi blokami operacyjnymi oraz doskonałym sprzętem, dzięki któremu mogą przeprowadzać zabiegi na najwyższym światowym poziomie.
Ośrodki Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego specjalizują się w leczeniu zaćmy, jaskry, chorób siatkówki i suchego oka. Oferują również pełny zakres leczenia zapaleń rogówki i powierzchni oka, zapaleń błony naczyniowej, a także operacje plastyczne powiek.
Twórcą Ośrodków jest prof. Zbigniew Zagórski, wybitny ekspert z zakresu okulistyki.
 
ul. Ludwika Solskiego 7C
31-216 Kraków
tel. +48 222 905 905
rejestracja@krakow.ocho.pl
www.ocho.pl
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta - stoisko nr 72-84
Ośrodek Kultury Kraków–Nowa Huta jest od ponad 27 lat jedną z instytucji kultury Miasta Krakowa. Na chwilę obecną Ośrodek składa się z 13 klubów. Oprócz działań lokalnych Ośrodek realizuje m.in. koncerty Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, Festiwal Zaklęte w Dyni. Od kilku lat działa tu również Nowohucka Akademia Seniora. Ośrodek skupia swą działalność na rozwijaniu zainteresowań i umiejętności oraz dawaniu radości i satysfakcji tworzenia. Dzięki „sieci” klubów Ośrodek jest blisko mieszkańców.
 
os. Zgody 1, 31-949 Kraków
tel. 12 64424 32
e-mail: biuro@krakownh.pl
www.krakownh.pl
Ośrodek Rehabilitacyjno–Wypoczynkowy Muflon - stoisko nr 34
Ośrodek rehabilitacyjno – wypoczynkowy Muflon jest przepięknie położony w Beskidzie Śląskim na zboczu Równicy – w uzdrowiskowej części Ustronia. W Ośrodku znajduje się doskonale wyposażone Centrum Fizjosfera, specjalizujące się w rehabilitacji. Zapraszamy wszystkich szukających ciszy i spokoju, pragnących zasmakować uroków nieskażonej przyrody.

adres: ul. Cicha 63, 85-650 Bydgoszcz
http://www.orw-muflon.com.pl
e-mail: marketing3@orw-muflon.com.pl
Ośrodek Wypoczynkowy „Zakopiec” - stoisko nr 54

Ośrodek Wypoczynkowy „Zakopiec” zlokalizowany jest w spokojnej części Zakopanego, 600 metrów od Nosala, blisko wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W naszej ofercie znajdują się: pobyty z rehabilitacją, turnusy rehabilitacyjne (honorujemy dofinansowania PFRON) oraz wczasy wypoczynkowe. W cenie zakwaterowanie pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), a w pakietach z rehabilitacją - 10 lub 20 zabiegów, a także bogaty program rekreacyjno-integracyjny (wycieczki z przewodnikiem, wieczorki taneczne, karaoke, zajęcia plastyczne, ogniska z kiełbaskami).

ul. Jaszczurówka 23 c
34-500 Zakopane
tel. 18 20 114 11, 507 035 901
biuro@zakopiec.pl
www.zakopiec.pl

Pensjonat Moje Tatry - stoisko nr 59

Pensjonat położony jest w samym sercu Podhala, co czyni z niego doskonałe miejsce, by skorzystać z licznych atrakcji, które ma do zaproponowania region. Pokoje o najwyższym standardzie (góralski styl w połączeniu z nowoczesną elegancją, wygodne materace), doskonała  kuchnia (także bezglutenowa oraz znakomite regionalne dania), sala konferencyjna na 30 osób (rzutnik multimedialny, flipchart, profesjonalne nagłośnienie), a co najważniejsze - niezapominana atmosfera.

adres: Krajowe 20, 34-425 Biały Dunajec 
http://mojetatry.com/
tel. +48 606 915 915, +48 182 073 915
e-mail: kontakt@mojetatry.com

P.H. EDA - RelaxSan - stoisko nr 28
RelaxSan to bogata oferta włoskich wyrobów medycznych z kilkudziesięcioletnią tradycją. Znajdziemy w niej przeciwżylakowe wyroby pończosznicze o stopniowanym ucisku: podkolanówki, pończochy, rajstopy, mające zastosowanie w profilaktyce i leczeniu problemów związanych z krążeniem nóg, a także bezuciskowe skarpety dla diabetyków i osób o wrażliwych stopach, elastyczną ortopedyczną bieliznę rozgrzewającą, pasy i opaski rozgrzewające, pasy i gorsety ortopedyczne, opaski elastyczne, poduszki ortopedyczne. Zapraszamy do naszego stoiska - pomożemy dobrać odpowiedni produkt i rozmiar. W dniach targów oferujemy atrakcyjne zniżki.

Przedsiębiorstwo Handlowe EDA
Wyłączny dystrybutor marki RelaxSan w Polsce
ul. Chorzowska 3, lok. 21, 26-600 Radom
kom. +48 48 365 06 09
e-mail: biuroeda@relaxsan.com.pl
www.relaxsan.com.pl
www.relaxsansklep.pl
Polska Grupa Uzdrowisk - stoisko nr 39
Polska Grupa Uzdrowisk to krajowy lider w turystyce medycznej, specjalizujący się w leczeniu uzdrowiskowym i rehabilitacji, usługach SPA & Wellness i medycynie estetycznej. Od 2011 roku z sukcesem tworzymy sieć wyjątkowych polskich uzdrowisk, w której skład wchodzą Uzdrowisko Połczyn-Zdrój, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowiska Kłodzkie z uzdrowiskami Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowa-Zdrój. Nasze wyjątkowe kurorty dysponują dziś najszerszą w kraju ofertą lecznictwa uzdrowiskowego, które opieramy na unikatowych na skalę Polski i Europy składnikach naturalnych, tj. najwyższej jakości wody mineralne, borowina, kora świerkowa czy solanki. Oferujemy turnusy rehabilitacyjne w górach i nad morzem, zarówno refundowane przez NFZ i ZUS jak i pełnopłatne turnusy prywatne.

Ul. Gen. W.Sikorskiego 2-8
53-659 Wrocław
e-mail: uzdrowiska@uzdrowiska-pgu.pl
tel. (71) 790 01 81
www.uzdrowiska-pgu.pl

Polski Instytut Filantropii - stoisko nr 14

Misją Fundacji jest budowanie kultury filantropii w Polsce i wzmacnianie solidarności między ludźmi poprzez działania filantropijne i edukacyjne. Działamy po to, aby:

 • Obudzić potencjał Polaków jako darczyńców i współtwórców inicjatyw obywatelskich i charytatywnych (The World Giving Index 2014 umieścić Polskę w międzynarodowym raporcie z badań nad hojnością narodów na 115. Miejscu wśród 135 krajów objętych ankietą);
 • Zbudować wizerunek Polski w świecie jako kraju ludzi hojnych i zaangażowanych;
 • Podnieść zaufanie darczyńców do NGO-sów poprzez konsekwentne stosowanie standardów etycznych w zarządzaniu pieniędzmi;
 • Wesprzeć rozwój wartościowych organizacji i stworzyć dla nich nowe źródła finansowania działalności;
 • Poprawić warunki pracy i jakość zarządzania w organizacjach pozarządowych;
 • Zbudować między polskimi organizacjami atmosferę przyjaznej współpracy dla wspólnego dobra;
 • Wzmocnić relacje międzynarodowe poprzez współpracę z organizacjami, które wspierają filantropię na świecie.
"Dobry Testament" to prowadzona przez Polski Instytut Filantropii kampania społeczna, która uświadamia Polakom korzyści wynikające z napisania testamentu i świadomego rozdysponowania dóbr zgromadzonych w czasie życia. Chcemy, by sprządzanie testamentu stało się w Polsce powszechnym zwyczajem praktykowanym nie tylko przez ludzi u kresu życia, ale także tych, którzy są u szczytu aktywności. Zachodzące na świecie zmiany, bogacące się społeczeństwa oraz intensywny tryb życia i częste przemieszczanie się ludzi zmieniły sposób postrzegania testamentów. Testament bowiem nie jest tylko aktem ostatniej woli, lecz stał się też narzędziem niezbędnym do zarządzania własnym majątkiem „na wszelki wypadek”, w razie, gdyby nas zabrakło. To także akt odpowiedzialności wobez bliskich, bo pisząc testament troszczymy się o nich i pomagamy im żyć w zgodzie. 
"Dobry Testament" promuje filantropię – akt ostatniej woli może być narzędziem czynienia dobra, pomagania ludziom w potrzebie, wdzięczności za otrzymaną pomoc. W wielu krajach z testamentów utrzymują się instytucje kultury, uczelnie, dzieła charytatywne, i chcemy, aby podobnie było i u nas. Zachęcamy Państwa do czynienia zapisów testamentowych na rzecz organizacji dobroczynnych, które gwarantują uczciwe wykorzystanie dóbr otrzymanych w testamencie. Każdy z nas pisząc testament może zapewnić sobie w ten sposób wdzięczność przez pokolenia, a jednocześnie dać dobry przykład następcom. 
Na stoisku Kampanii "Dobry Testament" będziemy odpowiadać na pytania dotyczące sporządzania testamentów, a także prezentować organizacje uczestniczące w tej akcji edukacyjnej: Muzeum Sue Ryder, Opactwo w Tyńcu i Prowincję Krakowską Zakonu Franciszkanów.

e-mail: instytut@pif.org.pl
ul. Foksal 3/5, 00-366 Warszawa
biuro: ul. Szewska 20/4, 31-009 Kraków
tel./fax +48 12 423 80 07

„Dobry Testament"
ul. Szewska 20/4, 31-009 Kraków
www.dobrytestament.pl
e-mail: instytut@pif.org.pl
tel. 12 423 80 07, 605 259 388


Pomoc Seniora sp. z o.o. - stoisko nr 15
Pomoc seniora

Pomoc Seniora jest przedsiębiorstwem społecznym (non profit) oferującym opiekę godzinową w domu seniora i pomoc w czynnościach gospodarczych. Jesteśmy po to, aby pomagać we wszystkich sprawach życia codziennego, zapewniając poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
 
ul. Cystersów 3A
31-553 Kraków
Tel. +48 731 433 633
www.pomocseniora.pl
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SULPHUR ZDRÓJ z Buska Zdroju - stoisko nr 31

Koncesjonowany Producent leków oraz preparatów uzdrowiskowych na bazie naturalnych kopalin leczniczych: wody siarczkowej i borowiny z wyciągiem borowinowym  Uzdrowiska Busko-Zdrój i  Solec-Zdrój.
Produkujemy leki przeciw reumatyczne i dermatologiczne: maść borowinowa, reumogel żel borowinowy,  bals sulphur żel, pelogel,  sulphodent i szampon ZDRÓJ. Wykorzystujemy złoże leczniczej wody siarczkowej i pokłady borowiny do produkcji dermokosmetyków, które dedykujemy osobom z problemami skóry i również odmładzająco. Lecznicza woda siarczkowa działa keratolitycznie na skórę i kerotoplastycznie-  co powoduje, ze skóra jest młodsza i zdrowsza. Preparaty nie uczulają. Borowina działa nawilżająco i odmładzająco, leczy stawy i pourazowe narządy ruchu.

adres: ul. Rokosza 18, 28-100 Busko-Zdrój
www.sulphur.com.pl
tel. 41 378 78 93
Sanatorium „Karpaty” w Truskawcu - stoisko nr 23
„KARPATY” to hotel i uzdrowiskowy kompleks (dawniej sanatorium „Karpaty”) znajdujący się w południowej części Truskawca, jednego z najstarszych uzdrowisk położonym na przedgórzu Karpat, 90-km od Lwowa i 10-km od Drohobycza.
W momencie powstania w 1993 roku sanatorium „Karpaty” było jednym z czołowych kompleksów SPA w Ukrainie. Dziś jest wiodące z uwagi na zaawansowaną technologię medyczną oraz wiedzę, mówiącego po polsku, personelu. Kompleks znajduje się w otoczeniu parku krajobrazowego z własnym zoo, atrakcyjnymi wnętrzami, salą koncertową i taneczną, komfortowymi pokojami hotelowymi, restauracją, kompleksem sportowym, basenem oraz nowoczesnym centrum medycznym i SPA.
 
Ul. Karpatska 2
Truskawiec, Obwód Lwowski
82 200 Ukraina
tel: +38 (032) 47 62 000,
+38 (067) 82 62 000.
Przedstawiciel w Polsce: 
tel. +48 609 812 239
e-mail: khudzik@interia.eu
www.san-karpaty.com
Sanatorium „Nida-Zdrój” - stoisko nr 16
Sanatorium Nida-Zdrój w Busku-Zdroju posiada zakład przyrodoleczniczy, w którym wykonuje się zabiegi balneologiczne, rehabilitacyjne i fizykoterapię. Lecznictwo uzdrowiskowe oparte jest na unikalnych wodach mineralnych, solankach siarczkowo- siarkowodorowych i borowinie. Wskazaniami do rehabilitacji są choroby narządu ruchu pochodzenia: reumatoidalnego, ortopedycznego, neurologicznego, choroby skóry i  choroby metaboliczne.

Ul. Rzewuskiego 9
28-100 Busko-Zdrój
tel. (41) 378 24 91
www.nidazdroj.pl
Sanatorium „Włókniarz" - stoisko nr 16
Sanatorium „Włókniarz" w Busku-Zdroju to nowoczesny kompleks lecznictwa uzdrowiskowego. Od lat profesjonalnie leczymy schorzenia: reumatologiczne, neurologiczne, stany pourazowe narządu ruchu, niektóre choroby skóry, chorobę niedokrwienną kończyn dolnych, nadciśnienie, choroby dziąseł i przyzębia, nerwice wegetatywne. Dysponujemy nowoczesnym Zakładem Przyrodoleczniczym.
Wydajemy ponad 60 różnych zabiegów leczniczych, w których wykorzystujemy naturalne surowce lecznicze. Wszystkie zabiegi wykonywane są na miejscu. Obok działalności typowo leczniczej i rehabilitacji prowadzimy również działalność typu wellnes i SPA.
W Centrum Konferencyjnym stwarzamy dobre warunki dla przeprowadzenia konferencji i szkoleń połączone z relaksem po nich.
 
Ul. Rokosza 1
28-100 Busko-Zdrój
tel. 41 370 70 70
fax.: 41 378-10-18
e-mail: sekretariat@wlokniarz.pl
www.wlokniarz.pl
SCHIMA Sp. z o.o. - stoisko nr 48
SCHIMA Sp. z o.o. obecna na rynku od 1992 roku jest dostawcą systemów przywoławczych oraz osprzętu elektroinstalacyjnego. Nasze systemy z dużym powodzeniem od wielu lat sprawdzają się na oddziałach wielu szpitali i domów opieki w całej Polsce. Dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Stale podnosimy jakość naszych usług oraz oferujemy nowoczesne, konkurencyjne rozwiązania pod względem funkcjonalności i ceny.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej.

Ul. Kościelna 6
52-314 Wrocław
tel. 71 339 89 15
www.schima.pl
SERDECZNA TROSKA - stoisko nr 41
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Serdeczna Troska” Sp. z. o .o. od 2002 roku zajmuje się pomocą osobom starszym i dzieciom. Staramy się zapewnić pacjentom najlepszą opiekę medyczną, rehabilitacyjną i sprawić, aby nasi podopieczni czuli się jak najbardziej komfortowo. Posiadamy cztery jednostki m.in. oddział paliatywny oraz oddział dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Zapraszamy!

Ul. Rzepakowa 5a
31-989 Kraków

tel. 12 643 02 49; 12 685 52 41

www.serdecznatroska.pl
SENIOR HOME w Nałęczowie - stoisko nr 9
Senior Home w Nałęczowie to unikatowa na skalę Polski inwestycja oferująca idealne miejsce do życia dla osób starszych, które chcą cieszyć się komfortem i spokojem na terenie Uzdrowiska Nałęczów. Zapewniamy pobyt w samodzielnych, luksusowych mieszkaniach, funkcjonalnie przystosowanych do pobytu osób starszych. Nasi mieszkańcy mają zapewnione wyżywienie, opiekę lekarską, bogaty program rehabilitacji, opiekę duchową, zajęcia w czasie wolnym, a to wszystko na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, komfortu i zaufania. Senior Home w Nałeczowie składa się z dziewięciu nowoczesnych apartamentowców z mieszkaniami do 26 do 50 mkw. Każdy budynek posiada windę, a każdy apartament przystosowany jest do zamieszkania przez osoby, które na stałe lub czasowo muszą poruszać się na wózku lub korzystać z pomocy opiekuna przy codziennych czynnościach. Na osiedlu jest obecnie łącznie 90 mieszkań, do których pierwsi lokatorzy mogą się wprowadzać już od 1 kwartale 2019r. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego z naszych lokatorów zapewniamy tyle opieki i pomocy ile jest to konieczne, szanujemy prawo do realizacji własnych potrzeb i organizacji czasu, proponując niezobowiązujący dostęp do wszystkich oferowanych przez nas usług. Koszt pobytu na naszym osiedlu ustalany jest indywidualnie.

www.senior-home.com.pl
adres: ul. Wiercieńskiego 62A, 24-150 Nałęczów

e-mail: biuro@senior-home.com.pl

tel. +48 509 970 039

SPORTOKLINIK Centrum Ortopedii i Traumatologii Sportowej - stoisko nr 37
Sportoklinik
SPORTOKLINIK zajmuję się kompleksowym leczeniem schorzeń i urazów narządu ruchu. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu świeżych urazów i ich powikłań, zmian zwyrodnieniowych stawów oraz urazami sportowymi: od orobiologii (medycyny regeneracyjnej) do endoprotezoplastyki stawów. Ponadto, aby zapewnić kompleksowe leczenie współpracujemy z rehabilitantami i fizjoterapeutami - ACTIVUS - w celu optymalizacji leczenia.
 
ul. Kielecka 2
31-526 Kraków
tel. 501 751 989
e-mail: info@sportoklinik.pl˛
www.sportoklinik.pl
St. Agro. GGG. Klemens Góral - stoisko nr 3
Ul. Meiselsa 1
31-063 Kraków
e-mail: at.ggg@interia.pl
tel. 601-495-734
www.agroturystyka-ggg.pl
STARS Impresariat Filmowy Spółka z o.o. - strefa lobby
Na nasze castingi zapraszamy wszystkich bez względu na wiek! Jeśli chcesz zobaczyć, jak powstają Twoje ulubione seriale i programy telewizyjne - przyjdź do nas. Codziennie realizujemy wiele produkcji, dlatego stale poszukujemy nowych bohaterów. Zapraszamy, nawet jeśli jesteś przekonany, że nie masz zdolności aktorskich - na pewno znajdziemy dla Ciebie odpowiednią rolę!
To nic nie kosztuje. Gwarantujemy dobrą zabawę i dodatkowe wynagrodzenie!

ul. Józefa 26, 31-056 Kraków
www.stars-impresariat.pl
tel. 12 290 69 40
casting@stars-impresariat.pl

STOWARZYSZENIE MANKO/Głos Seniora - stoisko nr 2
Stowarzyszenie Manko jest organizatorem i jedynym dystrybutorem Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz jej wydań lokalnych, która uprawnia do zniżek w ponad 1 300 firmach. Stowarzyszenie działa od ponad 20 lat, z sukcesami realizując wiele kampanii społecznych, w tym m.in. Lokal bez papierosa, Życie zaczyna się po 60-tce i wiele innych. Jest również wydawcą Magazynu Głos Seniora, który w nakładzie 30 tys. egzemplarzy dociera do obiorców w całej Polsce. W ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom współpracuje z ponad 100 samorządami w całej Polsce. Stowarzyszenie Manko jest również organizatorem Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie.

al. J.  Słowackiego 46/30 (III piętro)
30-018 Kraków
tel. 12 429 37 28
Ogólnopolska Karta Seniora: kartaseniora@manko.pl lub redakcja@manko.pl
Redakcja Głosu Seniora: wgs@manko.pl
www.glosseniora.pl

Teatr Loch Camelot - stoisko nr 29A

Teatr Loch Camelot mieści się od  lat  przy ul. Św. Tomasza 17 w Krakowie, w przepięknych zabytkowych  piwnicach pod  cieszącą się wielką  popularnością Cafe Camelot.  Teatr prezentuje kameralne spektakle muzyczno-kabaretowe, monodramy, organizuje na swej scenie recitale i koncerty. Miejsce to łączy bogatą tradycję atmosfery Krakowa z najlepszym wykonawstwem, prezentuje wysoki poziom i tradycyjną rozrywkę w najlepszym tego słowa znaczeniu.
 W programie, wśród ogromnej różnorodności stylów, rodzajów i gatunków (piosenka, liryka, satyra, komedia) można znaleźć dzieła wielu twórców z klasyki polskiej i europejskiej, jak i utwory autorstwa twórców związanych z Teatrem - jak zwykle w Camelocie pod hasłem „żart, łezka i groteska”.
Ostatnimi „hitami” są m.in. spektakl ‘Sekret Kazimiery” (wyk. Beata Malczewska, aktorka Teatru Starego) czy „Duet sceniczny w stanach krytycznych”, przepiękny wieczór przebojów filmowych „Cinema Paradiso”, jak również grany z wielkim powodzeniem „Chodu i hop”, spektakl muzyczno-kabaretowy, w którym występuje cały zespół Teatru,
Teatr działa pod  artystycznym kierownictwem Ewy Korneckiej, występują zarówno artyści znani i doświadczeni (np. Basia Stępniak -Wilk, Joanna Trafas), jak i młodzi absolwenci uczelni artystycznych.
 

SCENA Kraków, ul.Św.Tomasza 17
e-mail: teatr@lochcamelot.art.pl
tel.  +48 602 763 680, +48 692 014 297, +48 502 649 985

Fundacja LOCH CAMELOT
ul.Loretańska 12/6, 31–114 Kraków,
STUDIO JSG - stoisko nr 27
Firma jest polskim producentem specjalistycznej odzieży dla seniorów, osób leżących, niepełnosprawnych, z chorobą Alzheimera, która zabezpiecza przed niepożądanym rozbieraniem się i zdejmowaniem pieluch, a jednocześnie ułatwia opiekę i higienę. Misją firmy jest realne wsparcie opiekunów w ich codziennej, trudnej pracy, a jednocześnie zapewnienie wygody i poczucia komfortu podopiecznym.

Ul. Parkowa 16/4
30-538 Kraków
e-mail: biuro@dlaseniora.org
tel. +48 606-655-436
Teatr Bagatela - stoiska 72-84
Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w sezonie 2018/2019 obchodzi 99-lecie istnienia. Od 1919 roku róg ulic Karmelickiej i Krupniczej jest stałym punktem na kulturalnej mapie Krakowa. Teatr ma w ofercie dla seniorów bilety ulgowe na wszystkie przedstawienia oraz specjalne oferty cenowe na wybrane spektakle. Nieprzepadającym za wieczornymi spacerami scena proponuje przedstawienia popołudniowe (16.00, 16.30 lub 17.00). Po uprzednim uzgodnieniu Bagatela proponuje też bezpłatne oprowadzanie przybliżające sekrety kulis i proces powstawania spektakli.

ul. Karmelicka 6, 31-128 Kraków
tel. +48 12 424 52 00
​e-mail: info@bagatela.pl
www.bagatela.pl, www.teatr.pl
Teatr Groteska - stoiska nr 72-84
Teatr Groteska jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych teatrów w Polsce, kreującym eventy o charakterze edukacyjnym i kulturalnym. Swoje przedstawienia adresuje do widza wielopokoleniowego, stawiając na wartości stylistyczne i estetyczne inscenizacji. Obok ciekawych w formie i tematyce spektakli dla dzieci i młodzieży Groteska tworzy też różnorodne propozycje dla dorosłych, o rozbudowanej plastyce i scenografii.

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
tel. 12 633 48 22, 12 631 81 80
www.groteska.pl
Teatr Nowy Proxima - stoiska nr 72-84
Teatr Nowy, 31-066 Kraków, ul. Krakowska 41
tel. 12 426 45 06
e-mail: biuro@teatrnowy.com.pl
Terma Bania - stoisko nr 46
Kompleks Terma Bania to wewnętrzne i zewnętrzne baseny rekreacyjne, wypełnione wodą termalną o temp. 34-38°C. Początkowa temp. wody wynosi 72°C, dlatego do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy. Kąpiele w Termie Bania zapobiegają chorobom, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, relaksują i odprężają. Istotą Termy Bania jest szeroki wachlarz urządzeń do hydromasażu: leżanki wodno-powietrzne, bicze wodne oraz jacuzzi.

Ul. Środkowa 181
34-405 Białka Tatrzańska
tel. +48 18 261 25 40
e-mail: bok@termabania.pl
www.termabania.pl
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie - stoisko nr 8
Od ponad 35 lat w Krakowie, w pierwszym polskim Hospicjum, chorzy u kresu życia znajdują pomoc, ukojenie bólu, poczucie bezpieczeństwa. Opieka hospicyjna realizowana jest w domu chorego lub na oddziale stacjonarnym mieszczącym się przy ul. Fatimskiej 17. W Hospicjum funkcjonują również: Poradnia Medycyny Paliatywnej, Poradnia Leczenia Obrzęku Limfatycznego oraz Zespół Wsparcia Rodzin Osieroconych.
Świadczenie profesjonalnej a zarazem nieodpłatnej pomocy medycznej, pielęgnacyjnej, psychologicznej, socjalnej i duchowej nie byłoby możliwe bez zaangażowania całego społeczeństwa.
Kontrakty z NFZ nie wystarczają na całkowite pokrycie ponoszonych przez Hospicjum kosztów. Dla pozyskania brakujących środków Towarzystwo prowadzi liczne programy. Do najważniejszych z nich należą kampania „Pola Nadziei”, „Kwesta Listopadowa” i akcja „Pożyteczny 1%”. Ogromnie ważna jest także pomoc wolontariuszy, którzy angażują swój czas, umiejętności i wspierają działalność Hospicjum w bardzo wielu obszarach.
 Zapraszamy osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o działalności Towarzystwa, potrzebują hospicyjnej pomocy, bądź mają możliwość i potrzebę włączenia się w hospicyjne dzieło.

adres: ul. Fatimska 17, 31-831 Kraków
hospicjum.krakow.pl
polanadziei.pl
e-mail: polanadziei@hospicjum.org
tel. 12 641 46 66

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. - stoisko nr 16
Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. to świętokrzyska perła przyrodolecznictwa, jeden z największych podmiotów działających w branży uzdrowiskowej w Polsce. Od blisko 200 lat skutecznie wspomaga leczenie schorzeń reumatologicznych, neurologicznych, ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych oraz dermatologicznych. Największymi bogactwami są wody siarczkowe, solanki jodkowe oraz borowina. W ramach Spółki funkcjonują sanatoria oraz szpitale uzdrowiskowe z najbardziej znanym obiektem Sanatorium MARCONI. Uzdrowisko dba o najwyższe standardy obsługi swoich gości, którzy skorzystać mogą z gamy blisko 90 rodzajów zabiegów leczniczych. Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne.
 
Ul. Rzewuskiego 1
28-100 Busko-Zdrój
tel. 41 370 38 00
e-mail: rezerwacja@ubz.pl
www.uzdrowiskobusko.pl
Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. (Grupa PGU) - stoisko nr 39
Uzdrowisko Cieplice

Cieplice to najstarszy w Polsce, założony w 1281 roku kurort, będący dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Wdzięk, zaciszność oraz klimat szacownego uzdrowiska, położonego u stóp Karkonoszy, w sercu Kotliny Jeleniogórskiej doceniają przybywający tu liczni kuracjusze. Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne, które od ponad siedmiu wieków przyciągają Gości z kraju i zagranicy.

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o.- Grupa PGU
58-560 Jelenia Góra, ul. Ściegiennego 9B
Tel: 75 75 33 143
e-mail: marketing@uzdrowisko-cieplice.pl
Uzdrowisko Kraków Swoszowice - stoisko nr 24
Swoszowice
Uzdrowisko Kraków Swoszowice od ponad 200 lat leczy pacjentów cierpiących na schorzenia narządu ruchu i wybrane schorzenia dermatologiczne naturalnymi wodami siarczkowymi. Woda ta wykorzystywana jest w formie kąpieli i fasonów siarczkowych, terapię uzupełniają zaś inne zabiegi m.in. fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii i masażu. W strukturach Uzdrowiska istnieje Centrum Rehabilitacji Swoszowice, które wykorzystuje w leczeniu najnowsze metody terapeutyczne, polegające na indywidualnej pracy fizjoterapeuty z pacjentem.

Ul. Kąpielowa 70

30-698 Kraków

tel.: 12 254 78 11 
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko.krakow.pl
www.uzdrowisko.krakow.pl

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. (Grupa PGU) - stoisko nr 39
Uzdrowisko Kłodzkie

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S. A. stanowi największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy. Tworzą go trzy popularne kurorty o wielowiekowej tradycji uzdrowiskowej: Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowa-Zdrój. Posiadamy nowocześnie wyposażoną bazę leczniczą i hotelową w znacznej mierze przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze wyposażone w nowoczesna aparaturę leczniczą i oferujące ponad 60 zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej, a przede wszystkim wyspecjalizowaną kadrę medyczną.

Ul. Parkowa 4,
57-320 Polanica Zdrój
Tel:  44 86 80 300
e-mail: rezerwacja@uzdrowiska-klodzkie.pl
Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. - stoisko nr 26
Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. to 225 lat bogatej tradycji lecznictwa uzdrowiskowego, wykwalifikowanej kadry medycznej oraz doskonałej bazy zabiegowej i 210 lat doświadczenia w prowadzeniu działalności produkcyjnej. Dysponujemy bazą noclegową zlokalizowaną w samym centrum uzdrowiska w czterech obiektach : Nowy Dom Zdrojowy, Stary Dom Zdrojowy, Nowe Łazienki Mineralne i Patria . Oferujemy pokoje :1-, 2- i 3-osobowych o wysokim standardzie. Oprócz pobytów sanatoryjnych uzdrowisko oferuje spotkania kongresowe i biznesowe, wczasy lecznicze oraz turnusy rehabilitacyjne i komercyjne.
Wyłączny producent wód leczniczych: Jan, Zuber i Słotwinka oraz naturalnej wody mineralnej „Kryniczanka”.

Adres: ul. Nowotarskiego 9/4, 33-380 Krynica - Zdrój
www.uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl
e-mail: rezerwacja@kryniczanka.pl
tel: 18 471 55 22, 18 477 73 11 - Biuro Informacji i Obsługi Klienta

Uzdrowisko Połczyn (Grupa PGU) - stoisko nr 39
Uzdrowisko Połczyn
Połczyn-Zdrój to miasto i siedziba gminy w województwie zachodniopomorskim, powiecie świdwińskim. Połczyńska borowina ma markę jednej z najlepszych w całej Europie Środkowej. Zawiera w sobie enzymy, białka, żywice i dużą ilość soli, które w miejscu okładanym borowiną dają wysoką temperaturę ok. 40-42 st. C, co powoduje, że organizm poddawany jest zjawisku dializy.

Ul. Zdrojowa 6
78-320 Połczyn-Zdrój
Tel: 94 366 26 86
e-mail: marketing@uzdrowisko-polczyn.pl
Uzdrowisko Szczawnica S.A. - stoiska nr 61-64
Uzdrowisko Szczawnica z ponad dwustuletnią tradycją jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce, którego początki związane są z postacią Józefa Szalaya. Specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych i układu ruchu. W Zakładzie Przyrodoleczniczym z Pijalnią Wód Mineralnych wykonuje się zabiegi z zakresu kąpieli leczniczych, inhalacji (wyjątkowo skuteczne inhalacje celkowe), fizykoterapii, kinezyterapii oraz kuracji pitnych.
Uzdrowisko Szczawnica posiada 12 źródeł wód leczniczych wspomagających leczenie chorób dróg oddechowych, układu pokarmowego, schorzeń reumatologicznych i osteoporozy. Wody ze źródeł Helena, Jan, Stefan, Józefina oraz Józef można zakupić również w sklepach.

ul. Zdrojowa 26, 34-460 Szczawnica
uzdrowiskoszczawnica.pl
tel. 18 540 04 20
e-mail: sekretariat@uzdrowiskoszczawnica.pl
Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa Sp. z o.o. (Grupa PGU) - stoisko nr 39
Świeradów to malownicza miejscowość położona w Górach Izerskich. Kurort słynie z leczniczych źródeł radonowych. Najcenniejszym skarbem Świeradowa Zdroju jest borowina, świerk i czerpane z Gór Izerskich wody mineralne bogate w radon, żelazo, fluor i magnez . To dzięki ich odmładzającemu działaniu kurort zyskał miano Doliny Młodości. Radon wpływa korzystnie na przemiany komórkowe, procesy enzymatyczne, wzmacnia naczynia krwionośne, tkankę nerwową, obniża nadciśnienie tętnicze.

Ul. Zdrojowa 2, 59-850 Świeradów- Zdrój
e-mail: rezerwacja@uzdrowisko-swieradow.pl
Tel +48 75 78 20 500, 600
Wydawnictwo WiR - stoisko nr 85
Wydawnictwo WiR - wydawca ćwiczeń i materiałów do rehabilitacji umysłowej osób dorosłych. W wyniku wieloletniej współpracy ze specjalistami powstały publikacje pomocne w terapii:
- poudarowej,
- chorób otępiennych – Alzheimera, Parkinsona,
- afazji.
Publikacje służą także profilaktyce - dla seniorów i osób chcących jak najdłużej zachować sprawność intelektualną przeznaczona jest seria ćwiczeń wspomagających pamięć, koncentrację i myślenie.

adres: ul. Podedworze 20, 30-686 Kraków
www.wir-wydawnictwo.com
www.dlaumyslu.pl
www.wir-sklep.pl

tel. 12 655 11 01
e-mail: redakcja@wir-wydawnictwo.com
Wydział Promocji i Turystyki Miasta Krakowa - stoiska nr 72-84
Pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków
Wypożyczalnia Medyczna - stoisko nr 5
Zajmujemy się wypożyczaniem i sprzedażą (używanego i nowego) sprzętu rehabilitacyjnego. Nasz asortyment to głównie:  łóżka rehabilitacyjne , wózki elektryczne,  podnośniki pacjenta transportowo-przejezdne,  schodołazy, balkoniki, materace przeciwodleżynowe i inny asortyment ortopedyczno-medyczny. Służymy pomocą w przygotowaniu dokumentacji celem pozyskania dodatkowych środków z fundacji PCPR, MOPS, Fundacje. Sprzedaż prowadzimy na terenie całej Polski, natomiast wypożyczalnię na terenie Polski południowo-wschodniej. Ponadto oferujemy indywidualne doradztwo w doborze odpowiedniego sprzętu a także jego późniejszy  serwis. Zapraszamy do współpracy  osoby prywatne, placówki medyczne i domy opieki. Bezpłatne doradztwo i pomoc techniczna.

www.wypozyczalniamedyczna.pl
Magazyn 500m2 – ul. Forteczna 12, 32-086 Węgrzce
tel. + 48 504 086 550 – Sprzedaż
tel. + 48 692 769 360 – Wypożyczalnia
Vision Express SP - stoisko nr 20A
Vision Express to  firma medyczna, której misję stanowi kompleksowe dbanie o dobrą jakość widzenia i zdrowie oczu.
Jest   liderem  w branży optycznej,  z siecią  obejmującą  dzisiaj  prawie 200 profesjonalnych salonów.
Vision Express  oferuje w nich nie tylko ogromny wybór wysokiej jakości okulary  jak  i soczewki kontaktowe .
Wszystkie salony zapewniają profesjonalne badanie jakości wzroku.
Vision Express troszczy się również  o klientów gdy już  opuszczą  salon.
Gwarantuje serwis, pakiet gwarancji na produkty oraz dostarcza informacji pomagających właściwie dbać o codzienną higienę, komfort i zdrowie oczu.
Więcej szczegółów w salonach  i na visionexpress.pl.

adres: ul. Domaniewska 39, 02-672  Warszawa
https://www.visionexpress.pl/
tel. 22 290 70 90
bok@visionexpress.pl


Zajazd i Ośrodek Konferencyjno-Wczasowy “MADOHORA- SŁOŃCE” - stoisko nr 19A
Akademia Zdrowia i rekreacji MADOHORA to dwa ośrodki wypoczynkowe zlokalizowane w Ślemieniu k/Żywca oraz w Rabce z basenami krytymi. Ośrodki specjalizują się w organizacji wczasów odchudzająco-oczyszczających wg.diety warzywno-owocowej do 800 kcal i pełnowartościowej do 1200 kcal połączonych z codziennymi zajęciami rekreacyjnymi prowadzonymi przez profesjonalnych trenerów-fizjoterapeutów. Organizowane są również tradycyjne wczasy wypoczynkowe.

adresy ośrodków:
Zajazd i Ośrodek Konferencyjno-Wczasowy “MADOHORA”  ul. Zakopiańska 51, 34-323 Ślemień k/Żywca
Zajazd i Ośrodek Konferencyjno-Wczasowy “ MADOHORA- SŁOŃCE” ul.Zaryte 13 ;34-700 Rabka-Zdrój
www.madohora.pl
tel. +48 606 901 531
​e-mail: jlos@poczta.fm
Zakład Zielarski KAWON-HURT Nowak sp.j. - stoisko nr 19
Zakład Zielarski “Kawon-Hurt” jest polską, rodzinną firmą z 50-letnim doświadczeniem w produkcji, a od 1990r. jednym z czołowych wytwórców ziołowych herbatek leczniczych. Priorytetem,  które podporządkowujemy wszystkie działania jest wytwarzanie produktów leczniczych i spożywczych o wysokiej, powtarzalnej jakości, bezpiecznych dla zdrowia konsumenta oraz zaspokajających jego potrzeby i oczekiwania. Oferujemy: zioła sypkie i ekspres, mieszanki ziołowe, naturalne herbatki owocowe, przyprawy, klasyczne herbaty, środki spożywcze oraz  Zestawy Upominkowe Herbatek.
 
Krajewice 119
63-800 Gostyń
tel. 65 572 08 22
e-mail: kawon@kawon.com.pl
www.kawon.com.p

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju - stoisko nr 16

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ w Busku-Zdroju, realizuje zasadę kompleksowego leczenia uzdrowiskowego opartą na zastosowaniu w jednym miejscu i czasie zabiegów balneologicznych, leczenia ruchem, bogatej gamy zabiegów fizykoterapeutycznych i masaży, a także diety i edukacji zdrowotnej. Skojarzone działanie zabiegów oraz specyficzne właściwości mikroklimatu zapewniają szybki powrót do sprawności ruchowej leczonym u nas pacjentom i kuracjuszom. Atutem naszego Szpitala jest profesjonalna kadra medyczna
i logistyczna. Posiadamy funkcjonalnie urządzone pokoje 1- i 2-osobowe oraz apartamenty. Budynki Szpitala stanowią jeden połączony kompleks przygotowany do obsługi potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ul. Rzewuskiego 8

28-100 Busko-Zdrój

tel. +48 41 378 03 85 (rezerwacja); +48 41 378 24 17 (recepcja)
e-mail: rezerwacja@szpitalwojskowy.pl

e-mail: biuro@szpitalwojskowy.pl

www.szpitalwojskowy.pl

MOWIS - stoiska nr 72-84
Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.
Osiedle Centrum C 10, Nowa Huta. 31 - 931 Kraków
tel.: 12 616 78 00
e-mail: mowis@um.krakow.pl
Inova Soulier Sp. z o.o. - stoisko nr 94
ul. Prądnicka 12, 30-002 Kraków
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - stoisko 87
Departament Zdrowia i Polityki Społecznej (Tele-Anioł)
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
Przedsiębiorstwo Handlowe Has-Med - stoisko nr 71A
ul. Młyńska 20, 43-300 Bielsko-Biała
GLOBAL-LAB Sp. z o.o. - stoisko nr 86
ul. Lustrzana 4, 01-342 Warszawa