Program towarzyszący

Tegorocznej edycji Targów Seniora towarzyszyć będą prelekcje i pokazy w strefie warsztatowej, spotkania ze specjalnymi gośćmi i występy na głównej scenie oraz badania medyczne w wydzielonych punktach.


Najważniejszym elementem targów będzie możliwość bezpłatnego odwiedzenia stoisk i zapoznania się z ofertą uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, firm medycznych, odnowy biologicznej, domów opieki, itp. Szeroko reprezentowana będzie oferta turystyczna, wypoczynkowa i sportowa. Nie zabraknie również przedstawicieli zakładów opiekuńczo-leczniczych; sprzętu rehabilitacyjnego czy nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych.

Podczas targów można będzie skorzystać z bezpłatnych badań:

- słuchu (najwięcej punktów)

- wzroku,

- ogólnych badań, 

oraz uzyskać na miejscu porady specjalistów m.in. w schorzeniach ruchu czy zaburzeniach równowagi.


W Strefie Workshop czekają na Państwa zajęcia sportowe (m.in. nauka właściwego poruszania się i doboru sprzętu do nordic walking), pokazy kulinarne oraz zajęcia relaksacyjne. Np. o korzyściach płynących z jogi i aromaterapii opowie Kasia Stryczniewicz, która po ukończeniu kursu w International Sivananda Centre w Tyrolu zdecydowała się na kontynuację praktyki i edukacji jeżdżąc po całym świecie, by po kilku latach otworzyć własne studio jogi pod Wawelem, łącząc pasję do jogi z olejkami eterycznymi i tworząc autorskie produkty.


W bloku turystycznym znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które można będzie nabyć na stoiskach z dedykacjami autorów. Wśród prelegentów wystąpi m.in. Elżbieta Tomczyk-Miczka - wykładowca na wyższych uczelniach, dziennikarka turystyczna, promotorka kulinarna i podróżniczka. Autorka 12 albumów i przewodników. Jest również partnerem merytorycznym części turystycznej Targów Seniora.

Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne połączone z nimi tematycznie.

W promocji turystyki nie mogło zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na część wystawienniczą wjedzie (dosłownie) promocyjnym camperem z ofertą regionalnych produktów. Produkty regionalne oferować będą również wraz z promocją turystyczną regionów gminy Małopolski.


Na dużej scenie zaplanowaliśmy spotkania autorskie ze specjalnymi gośćmi oraz debatę. Jesteśmy przekonani, że wzbudzą ogromne zainteresowanie wśród uczestników. Poza spotkaniami na scenie wystąpi zespół muzyków Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, odbędzie się pokaz mody dla seniorów a w sobotę po południu wystąpi Halina Kunicka! Nieodłącznym już elementem Targów będą prezentacje wokalnych i artystycznych umiejętności samych seniorów.


Na odwiedzających Targi czeka wiele niespodzianek: ofertowane przez wystawców karty rabatowe, zniżki na pobyty w uzdrowiskach i hotelach oraz pula do wygrania kilkudziesięciu wycieczek krajowych i zagranicznych!


O kolejnych punktach programu i ewentualnych zmianach w jego przebiegu będziemy informować na bieżąco. Po zamknięciu programu zostanie opublikowana szczegółowa agenda wydarzenia.